Předehřívač paliva STANADYNE šetří i filtr.

Polarita piezovstřikovačů
21. 1. 2017
Lucas Diesel v našem sortimentu
4. 3. 2018

Předehřívač paliva STANADYNE šetří i filtr.

Společnost Stanadyne Automotive, výrobce časem prověřeného a osvědčeného vstřikovacího zařízení motorové nafty, představuje svůj řadový ohřívač paliva. Unikátní, elektricky napájené zařízení prodlužuje provoz vozidel s naftovými motory za nízkých teplot tím, že za velmi chladného počasí snižuje zanášení palivového filtru voskem.

  • Začíná pracovat v okamžiku zapnutí klíčku zapalování.
  • Udržuje průtok paliva během kritického zahřívání motoru.
  • Pracuje jako integrální součást palivového přívodního vedení.
  • Robustní konstrukce dobře snáší těžké provozní podmínky.
  • Malý rozměr a nízká hmotnost umožňuje snadnou adaptaci na různé konfigurace palivových vedení.

Jakožto vřazená součást palivového přívodního systému je ohřívač umístěn před palivovým filtrem a co nejblíže k němu. Ohřívač má snímací systém teploty paliva, který se uvádí automaticky v činnost, jestliže teplota paliva klesne pod 46°F (8°C). Ohřívač ohřívá palivo před jeho vstupem do filtru a snižuje tak usazování vosku.
Na rozdíl od jiných typů ohřívačů paliva unikátní design společnosti Stanadyne pracuje nezávisle na nárůstu tepla v chladicí kapalině motoru. Ohřívač paliva založený na teplotě chladicí kapaliny motoru vyžaduje složité úchyty, potrubní armatury a ovládací prvky teploty. Vzhledem k tomu, že řadový ohřívač je ohřívaný elektricky, lze jej zapnout před spouštěním motoru a umožnit tak průtok teplého paliva filtrem bezprostředně po startu.

 

Koupit můžete ZDE

Napsat komentář

ESHOP